A Dorogon megrendezett Gyermek,- Felnőtt Sumo Országos Bajnokság, U14, U16, U18, U21 válogatóverseny, U12 felkészülési verseny eredményei elérhetőek honlapunkon.
Az Dorogon megrendezett összes versenyszám eredménye itt letölthető (PDF).
Magyar Sumo Szakszövetség / Hungarian Sumo Federation
HIVATALOS WEBOLDAL / OFFICIAL WEBPAGE
A Dorogon megrendezett Gyermek,- Felnőtt Sumo Országos Bajnokság, U14, U16, U18, U21 válogatóverseny, U12 felkészülési verseny eredményei elérhetőek honlapunkon.
Az Dorogon megrendezett összes versenyszám eredménye itt letölthető (PDF).
Az Észtországban megrendezett verseny eredményeit is tartalmazó táblázatban megtekinthető az Európai Sumo Szövetség 2019-es aktuális ranglistája a második forduló után.
A hölgyek EFS 2019 ranglistája itt letölthető (.xls).
Az urak EFS 2019 ranglistája itt letölthető (.xls).
Gyermek,- Felnőtt Sumo Országos Bajnokság, U14, U16, U18, U21 válogatóverseny,
U12 felkészülési verseny
Versenykiírás
Verseny célja: Gyermek és felnőtt korosztálynak magyar bajnokság a többi korosztályban válogató a korosztályos világversenyekre, felkészülési verseny, valamint a sumo sport népszerűsítése.
Verseny rendezője: Dorogi Nehézatlétikai Club Sumo Szakosztálya, valamint a Magyar Sumo Szakszövetség
Verseny ideje és helye: 2019. március 31. (vasárnap), Városi Sportcsarnok, 2510 Dorog, Iskola út 1
Mérlegelés: 08:00 – 09:00 – ig Verseny kezdete: 10:00 óra
Nevezés: név szerint, születési év, sportegyesület, súly, kategória megjelölésével előzetesen írásban, a mellékelt nevezési lapon. A nevezéseket email-en juttassátok el az mtar@digikabel.hu email címre.
Nevezési határidő: 2019. március 27.
A teljes versenykiírása ezen a linken letölthető!
A nevezéshez szükséges nevezési lap ezen a linken letölthető!
EREDMÉNYEK
GYERMEK fiú-leány -25 kg (5) 1 Gazsi Nóra Érdi SP SC
2 Böröndi Zsombor Centrum SE
3 Katona Martin Centrum SE
3 Boros Ármin Centrum SE
5 Kállai Patrik NIKÉ SE
GYERMEK fiú-leány -30 kg (7) 1 Forrai Dániel NIKÉ SE
2 Jakab Erik Dunaharaszti MTK
3 Gál Rajmund Kőbánya SC
Balogh Iván NIKÉ SE
5 Jakab Roland Érdi SP SC
Maszló Martin Pestszentimrei BSE
7 Boros Noel Centrum SE
GYERMEK fiú-leány -35 kg (3) 1 Forrai Márk NIKÉ SE
2 Bozó Bódi Ádám Pestszentimrei BSE
3 Nagy Dominik Centrum SE
GYERMEK fiú-leány -40 kg (2) 1 Baljer Márk Érdi SP SC
2 Dallos Kornél Centrum SE
GYERMEK fiú-leány -45 kg (2) 1 Gáspár Bence Centrum SE
2 Kis Máté Centrum SE
GYERMEK fiú-leány +45 kg (4) 1 Bennárik Roland Pestszentimrei BSE
2 Borók Bálint Szolnoki MÁV SE
3 Eiler Bálint Kispesti Nehézatlétikai
3 Fehér Zsombor Szolnoki MÁV SE
U12 Országos Bajnokság:
U12 leány -30 kg (1) 1 Németh Szonja Pestszentimrei BSE
U12 leány +45 kg (3) 1 Csernák Dorina Szolnoki MÁV SE
2 Róna Cintia Szolnoki MÁV SE
3 GAZSI Blanka Érdi SP SC
U12 fiú -35 kg (6) 1 BETÁK BARTAL DNC
2 Simon Domokos Centrum SE
3 Narancsik Bence Érdi SP SC
Jámbor Levente Centrum SE
5 Jakab Erik Dunaharaszti MTK
Kállai Márk NIKÉ SE
U12 fiú -40 kg (2) 1 Srej Áron Dunaharaszti MTK
2 Baljer Márk Érdi SP SC
U12 fiú -45 kg (5) 1 JAKAB DÁNIEL Érdi SP SC
2 Jakab Martin Dunaharaszti MTK
3 Gál Milán Kőbánya SC
3 Nagy Zsombor Dunaharaszti MTK
5 Papp Erik Kispesti Nehézatlétikai
U12 fiú -50 kg (4) 1 Cser Imre Gergő Dunaharaszti MTK
2 Szilágyi Roni Tököli Birkózó SE
3 Kék Milán Centrum SE
3 Kinál Balázs Kispesti Nehézatlétikai
U12 fiú -65 kg (3) 1 Szecsődi Máté Centrum SE
2 Nádasdi Péter Kispesti Nehézatlétikai
3 Somfalvai Balázs Soroksári SSZSE
U12 fiú +65 kg (2) 1 Szabados Dominik Szolnoki MÁV SE
2 Korponai Kornél Kispesti Nehézatlétikai
U14 leány -45 kg (1) 1 Baljer Kitti Érdi SP SC
U14 leány -50 kg (1) 1 KASZÁS ELZA Érdi SP SC
U14 leány -55 kg (1) 1 KASZÁS LILLA Érdi SP SC
U14 leány -65 kg (5) 1 Müller Petra Soltvadkert TE
2 Kopasz Hanna Dunaharaszti MTK
3 Tari Krisztina Tököli Birkózó SE
3 László Lili Soroksári SSZSE
5 Csernák Dorina Szolnoki MÁV SE
U14 leány +65 kg (1) 1 Róna Cintia Szolnoki MÁV SE
U14 fiú -35 kg (4) 1 Narancsik Bence Érdi SP SC
2 BETÁK BARTAL DNC
3 Dézsi Gergely Szolnoki MÁV SE
3 Májer Barnabás Soltvadkert TE
U14 fiú -40 kg (6) 1 Takács Levente Kőbánya SC
2 Fittmann Gergő Soltvadkert TE
3 Bucioca Dávid Kispesti Nehézatlétikai
Bodor András Kertvárosi BSC
5 Kalmár Szabolcs Szolnoki MÁV SE
Márkus Roland Centrum SE
U14 fiú -45 kg (4) 1 JAKAB DÁNIEL Érdi SP SC
2 Németh Botond Pestszentimrei BSE
3 Forrai Nataniel NIKÉ SE
3 Barták András Dunaharaszti MTK
U14 fiú -50 kg (2) 1 Gangl Zétény Soltvadkert TE
2 Kalmár Máté Szolnoki MÁV SE
U14 fiú -55 kg (4) 1 Gazsi Máté Érdi SP SC
2 Csendes Bálint Centrum SE
3 Szilágyi Kirill Tököli Birkózó SE
3 Jámbor Kristóf Centrum SE
U14 fiú -65 kg (6) 1 Mayer Viktor Kertvárosi BSC
2 Major Zoltán Kispesti Nehézatlétikai
3 Kopasz Vendel Dunaharaszti MTK
Maharita Alekszej NIKÉ SE
5 Balogh András Érdi SP SC
Kis Ádám Kispesti Nehézatlétikai
U14 fiú -70 kg (4) 1 Kurcz Valentin Pestszentimrei BSE
2 Repcsák András Dunaharaszti MTK
3 Kovács Dominik Kispesti Nehézatlétikai
3 Virlics Marcell Érdi SP SC
U14 fiú +70 kg (4) 1 Zsivnovszky Péter Sziget SC
2 Gyuricza Marcell Tököli Birkózó SE
3 Elek Márk Centrum SE
3 Korponai Kornél Kispesti Nehézatlétikai
U16 Országos Bajnokság:
U16 Női -50 kg (3) 1 Iváncsics Babita Tököli Birkózó SE
2 KASZÁS ELZA Érdi SP SC
3 Baljer Kitti Érdi SP SC
U16 Női -55 kg (2) 1 KASZÁS LILLA Érdi SP SC
2 Baljer Roxána Érdi SP SC
U16 Női -60 kg (2) 1 Kopasz Hanna Dunaharaszti MTK
2 Tari Krisztina Tököli Birkózó SE
U16 Női -65 kg (2) 1 Popelka Lili Kőbánya SC
2 László Lili Soroksári SSZSE
U16 Női +65 kg (2) 1 Berregi Bernadett Kispesti Nehézatlétikai
2 Virág Zsófia Soltvadkert TE
U16 Férfi -65kg (7) 1 Buzsi Tamás Pestszentimrei BSE
2 Kökény Dániel Dunaharaszti MTK
3 PAPP BARNABÁS DNC
Kopasz Vendel Dunaharaszti MTK
5 Román Antal Soltvadkert TE
Kovács Dávid Érdi SP SC
7 Márai Kende Sziget SC
U16 Férfi -75 kg (5) 1 Zsivnovszky Péter Sziget SC
2 Andorkó Levente Centrum SE
3 Juhász Imre Pestszentimrei BSE
3 Lévai Alex Kertvárosi BSC
5 Bereczki Dominik Sziget SC
U16 Férfi -85 kg (2) 1 Berregi Balázs Kispesti Nehézatlétikai
2 Gyuricza Marcell Tököli Birkózó SE
U16 Férfi -95 kg (1) 1 Müller Dániel Soltvadkert TE
U16 Férfi +95 kg (2) 1 HUSZÁK ATTILA Pestszentimrei BSE
2 Fenyvesi Sándor Kispesti Nehézatlétikai
U18 Női -50 kg (3) 1 Nagy Anikó NIKÉ SE
2 Iváncsics Babita Tököli Birkózó SE
3 SIPOS BOGLÁRKA Érdi SP SC
U18 Női -60 kg (4) 1 Baljer Roxána Érdi SP SC
2 Incze Henrietta Pestszentimrei BSE
3 Béres Adrienn NIKÉ SE
3 Márai Csenge Sziget SC
U18 Női +70 kg (1) 1 Berregi Bernadett Kispesti Nehézatlétikai
U18 Férfi -60 kg (1) 1 Buzsi Ádám Pestszentimrei BSE
U18 Férfi -70 kg (1) 1 Gyurits Ákos Kertvárosi BSC
U18 Férfi -80 kg (4) 1 Szilágyi Erik Kispesti Nehézatlétikai
2 DÉLCEG EDVÁRD Érdi SP SC
3 Horváth Ádám NIKÉ SE
3 Berregi Balázs Kispesti Nehézatlétikai
U18 Férfi -90 kg (1) 1 Pintér Zoltán Kőbánya SC
U18 Férfi -100 kg (3) 1 VÉGH ARTÚR Érdi SP SC
2 VARGA DÁNIEL Érdi SP SC
3 Laczkó Márk Leányfalui SzKSE
U21 Női -55 kg (1) 1 SIPOS BOGLÁRKA Érdi SP SC
U21 Női +80 kg (1) 1 Berregi Bernadett Kispesti Nehézatlétikai
U21 Férfi -70 kg (3) 1 BUZÁS PATRIK Érdi SP SC
2 BERTA MIKE Érdi SP SC
3 Gyurits Ákos Kertvárosi BSC
U21 Férfi -85 kg (3) 1 VÉGH RICHÁRD Érdi SP SC
2 Pintér Zoltán Kőbánya SC
3 Mihóka Péter NIKÉ SE
U21 Férfi -92 kg (2) 1 Szilágyi Erik Kispesti Nehézatlétikai
2 Gazdag Gergely Pestszentimrei BSE
U21 Férfi -100 kg (3) 1 MOLNÁR TAMÁS Érdi SP SC
2 Laczkó Benedek Centrum SE
3 Laczkó Márk Leányfalui SzKSE
U21 Férfi -115 kg (1) 1 TAMÁS PATRIK Érdi SP SC
U21 Férfi +115 kg (1) 1 Repcsák Richárd Dunaharaszti MTK
Felnőtt Női -55 kg (1) 1 LEMÁK DIÁNA Érdi SP SC
Felnőtt Női -65 kg (1) 1 Forgó Fruzsina Bárdosi Küzdősport Akadémia
Felnőtt Női -80 kg (1) 1 Forgó Rebeka Sára Bárdosi Küzdősport Akadémia
Felnőtt Női +80 kg (1) 1 MAKAI ERIKA Szolnoki MÁV SE
Felnőtt Női open (2) 1 Forgó Fruzsina Bárdosi Küzdősport Akadémia
2 MAKAI ERIKA Szolnoki MÁV SE
Felnőtt Férfi -70 kg (2) 1 BERTA MIKE Érdi SP SC
2 BUZÁS PATRIK Érdi SP SC
Felnőtt Férfi -85 kg (4) 1 VÉGH RICHÁRD Érdi SP SC
2 DÉLCEG JÓZSEF Érdi SP SC
3 Pintér Zoltán Kőbánya SC
3 Szilágyi Erik Kispesti Nehézatlétikai
Felnőtt Férfi -100 kg (1) 1 MOLNÁR TAMÁS Érdi SP SC
Felnőtt Férfi -115 kg (1) 1 TAMÁS PATRIK Érdi SP SC
Felnőtt Férfi +115 kg (4) 1 Papp Arnold Kertvárosi BSC
2 NEDBALEK FERENC Szolnoki MÁV SE
3 Nemes Dávid Kispesti Nehézatlétikai
3 Békési Péter Kispesti Nehézatlétikai
Felnőtt Férfi open (6) 1 Nemes Dávid Kispesti Nehézatlétikai
2 Szilágyi Erik Kispesti Nehézatlétikai
3 MOLNÁR TAMÁS Érdi SP SC
VÉGH RICHÁRD Érdi SP SC
5 Békési Péter Kispesti Nehézatlétikai Papp Arnold Kertvárosi BSC
Haraszti Kupa
Versenykiírás
Verseny célja: U12 és U16 korosztálynak magyar bajnokság a többi korcsoportba válogató a korosztályos világversenyekre valamint a sumo sport népszerűsítése.
Verseny rendezője: Dunaharaszti MTK Birkózó Szakosztály és a Magyar Sumo Szakszövetség
Verseny ideje és helye: 2019. Február. 24 (vasárnap), 2330 Dunaharaszti Eötvös u 52. Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola Tornacsarnoka
Mérlegelés: 08:00 – 09:00 – ig Verseny kezdete: 10:00 óra
Nevezés: név szerint, születési év, sportegyesület, súly, kategória megjelölésével előzetesen írásban, a mellékelt nevezési lapon. A nevezéseket email-en juttassátok az mtar@vivamail.hu és a lenkopetra@gmail.com email címre.
Nevezési határidő: 2019. február 19.
A teljes versenykiírása ezen a linken letölthető!
A nevezéshez szükséges nevezési lap ezen a linken letölthető!
Időpont | Hazai / Külföldi | Hazai | Helyszín | Korosztály | Rendező | kontakt | |
Világverseny | Nemzetközi verseny | Versenyek | (e-mai,tel,web) | ||||
2019.01.13 | Érd Kupa Nk. verseny | Érd | Gyerek | Érdi Spartacus SC | mtar@vivamail.hu | ||
2019.01.13 | Érd Kupa Nk. verseny | Érd | U-12 | Érdi Spartacus SC | mtar@vivamail.hu | ||
2019.01.13 | Érd Kupa Nk. Válogatóverseny | Érd | U-14 | Érdi Spartacus SC | mtar@vivamail.hu | ||
2019.01.13 | Érd Kupa Nk. Válogatóverseny | Érd | U-16 | Érdi Spartacus SC | mtar@vivamail.hu | ||
2019.01.13 | Érd Kupa Nk. Válogatóverseny | Érd | U-18 | Érdi Spartacus SC | mtar@vivamail.hu | ||
2019.01.13 | Érd Kupa Nk. Válogatóverseny | Érd | U-21 | Érdi Spartacus SC | mtar@vivamail.hu | ||
2019.01.13 | EuroCap I. | Érd Kupa Nk. Verseny | Érd | Felnőtt FFI/Női | Érdi Spartacus SC | mtar@vivamail.hu | |
Kvalifikáció a világjátékokra, VB-EB válogatóverseny |
|||||||
2019.02.24 | Felkészülési verseny | Dunaharaszti | Gyerek | Dunaharaszti MTK | lenkopetra@freemail.hu | ||
2019.02.24 | Országos Bajnokság | Dunaharaszti | U-12 | Dunaharaszti MTK | lenkopetra@freemail.hu | ||
2019.02.24 | Válogató, felkészülési verseny | Dunaharaszti | U-14 | Dunaharaszti MTK | lenkopetra@freemail.hu | ||
2019.02.24 | Országos Bajnokság | Dunaharaszti | U-16 | Dunaharaszti MTK | lenkopetra@freemail.hu | ||
2019.02.24 | Válogató, felkészülési verseny | Dunaharaszti | U-18 | Dunaharaszti MTK | lenkopetra@freemail.hu | ||
2019.02.24 | Válogató, felkészülési verseny | Dunaharaszti | U-21 | Dunaharaszti MTK | lenkopetra@freemail.hu | ||
2019.02.24 | Válogató, felkészülési verseny | Dunaharaszti | Felnőtt FFI/Női | Dunaharaszti MTK | lenkopetra@freemail.hu | ||
2019.03.02 | Azerbaijan OPEN | Baku/AZE/ | Férfi | ||||
2019.03.16 | EuroCap II. | IWEST-VIRU OPEN | Vinni /Észtország/ | FFI/NŐI | |||
2019.03.23 | US OPEN | Los Ageles /USA/ | FFI/NŐI | ||||
2019.03.31 | Országos Bajnokság | Dorog | Gyerek | Dorog DNC | |||
2019.03.31 | Felkészülési verseny | Dorog | U-12 | Dorog DNC | |||
2019.03.31 | Válogató, felkészülési verseny | Dorog | U-14 | Dorog DNC | |||
2019.03.31 | Válogató, felkészülési verseny | Dorog | U-16 | Dorog DNC | |||
2019.03.31 | Válogató, felkészülési verseny | Dorog | U-18 | Dorog DNC | |||
2019.03.31 | Válogató, felkészülési verseny | Dorog | U-21 | Dorog DNC | |||
2019.03.31 | Országos Bajnokság |
Dorog | Felnőtt FFI/Női | Dorog DNC | |||
2019.04.13 | Fit Con Sumo World Cup | Salt Lake City | FFI/NŐI | ||||
/ USA / | |||||||
2019.04.14 | Fit Con Sumo World Cup | Salt Lake City | FFI/NŐI | ||||
/ USA / | |||||||
2019.04.18-21 | EB | Tallinn / EST / | www.europpeansumo.com | ||||
2019.04.19 | EB | Tallinn / EST / | U21 | www.europpeansumo.com | |||
2019.04.20 | EB | Tallinn / EST / | U23 | www.europpeansumo.com | |||
2019.04.21 | EB | Tallinn / EST / | Felnőtt FFI/Női | www.europpeansumo.com | |||
2019.05.18 | Felkészülési verseny | Szigetszentmiklós | Gyerek | Sziget SC | |||
2019.05.18 | Felkészülési verseny | Szigetszentmiklós | U-12 | Sziget SC | |||
2019.05.18 | Országos Bajnokság | Szigetszentmiklós | U-14 | Sziget SC | |||
2019.05.18 | Válogató, felkészülési verseny | Szigetszentmiklós | U-16 | Sziget SC | |||
2019.05.18 | Országos Bajnokság | Szigetszentmiklós | U-18 | Sziget SC | |||
2019.05.18 | Válogató, felkészülési verseny | Szigetszentmiklós | U-21 | Sziget SC | |||
2019.05.18 | Válogató, felkészülési verseny | Szigetszentmiklós | Felnőtt FFI/Női | Sziget SC | |||
2019.05.25 | EuroCup III. | ROLAND CUP | Brandenburg / GER / | FFI/NŐI | www.europpeansumo.com | ||
2019.08.03 | Tuva Open | Kyzyl | FF | ||||
/ RUS / | |||||||
2019.08.04 | Tuva Open | Kyzyl | FF | ||||
/ RUS / | |||||||
2019.08.10 | Euro Cup IV. | Poland Open | Korotoszyn | FFI/NŐI | |||
/ POL / | |||||||
2019.09.26-29 | EB | Szigetszentmiklós | |||||
2019.09.27 | EB | Szigetszentmiklós | U14 | ||||
2019.09.28 | EB | Szigetszentmiklós | U16 | ||||
2019.09.29 | EB | Szigetszentmiklós | U18 | ||||
2019.10.18-20. | VB | Honolulu / O’hau, USA / | |||||
2019.10.19 | VB | Honolulu / O’hau, USA / | FFI/Női U18 | ||||
2019.10.20 | VB | Honolulu / O’hau, USA / | FFI/Női Felnőtt | ||||
2019.11.09 | Euro Cup V. | RUSSIAN OPEN | Ni’ni Novgorod / RUS / | FFI/Női | |||
2019.11.17 | Utánpótlás Olimpia | Érd | Diák I. – II. (fiú, leány) kcs. 2009-2010-2011 | Érdi Spartacus SC | mtar@vivamail.hu | ||
2019.11.17 | Utánpótlás Olimpia | Érd | Diák II. – III. (fiú, leány) kcs. 2006-2007-2008 | Érdi Spartacus SC | mtar@vivamail.hu | ||
2019.11.17 | Utánpótlás Olimpia | Érd | Diák IV. – V. (fiú, leány) kcs. 2003-2004-2005 | Érdi Spartacus SC | mtar@vivamail.hu | ||
2019.11.17 | Felkészülési verseny | Érd | U-18 | Érdi Spartacus SC | mtar@vivamail.hu | ||
2019.11.17 | Országos Bajnokság | Érd | U21 | Érdi Spartacus SC | mtar@vivamail.hu | ||
2019.11.17 | Országos Bajnokság | Érd | U23 | Érdi Spartacus SC | mtar@vivamail.hu | ||
2019.11.17 | OPEN | Érd | Felnőtt FFI/Női | Érdi Spartacus SC | mtar@vivamail.hu |
A Magyar Sumo Szakszövetség 2019. évi versenynaptára itt letölthető
A Magyar Sumo Szakszövetség 2018. évi versenynaptára itt letölthető
A Magyar Sumo Szakszövetség 2017. évi versenynaptára itt letölthető
A Magyar Sumo Szakszövetség 2016. évi versenynaptára itt letölthető
A Magyar Sumo Szakszövetség 2015. évi versenynaptára itt letölthető
Aquatherm-Zsigmond Kupa Nemzetközi Sumo felkészülési és válogatóverseny, felnőtt korosztálynak kvalifikációs verseny a Világjátékokra.
Érd, Batthyány Tornacsarnok, 2019. január 13.
Az Érden megrendezett összes versenyszám eredménye itt letölthető (PDF).
SPORTEDZŐ KÉPZÉS Sumo sportágban
Szakképzés azonosítószáma: OKJ 54 813 02
A JELENTKEZÉS FELTÉTELEI:
– a sumo sportágban versenyzői múlt vagy megfelelő gyakorlati ismeret
– sportedző tevékenységhez szükséges egészségügyi alkalmasság
– érettségi bizonyítvány
A KÉPZÉS MENETE:
A tanfolyam indulása: 2019 február Az elméleti képzés foglalkozásai az órarend szerint hetente, hétvégén 9:00 és 16:00 között lesznek megtartva.
A komplex szakmai záróvizsgák várható időpontja: 2019. szeptember, melynek helyszíne: OKTÁV Zrt. vizsgaközpont
A KÉPZÉS IDŐTARTAMA:
A tanfolyam képzési program szerinti teljes időtartama 824 óra, amely óraszám sportági szakszövetség vagy sportegyesület által igazolt sportolói/versenyzői múlt előzetes tudásszintként való beszámításával 50%-ára csökkenthető. Az előzetes elméleti tudás felmérésére a tanfolyam megnyitóját követően kerül sor. (A beszámítható sportolói – versenyzői múltról benyújtandó igazolás mintáját a tanfolyam megnyitón biztosítjuk.)
A KÉPZÉS HELYSZÍNE:
TANDEM Alapítványi Gimnázium és Szakképző Iskola tantermei, 1013 Budapest, Krisztina körút 59.
A sportági speciális gyakorlati képzés ideje és helyszíne sportáganként eltérő, azok a gyakorlatvezető edzőkkel történt egyeztetést követően kerülnek kijelölésre.
További részletekért a teljes dokumentum itt letölthető .pdf formátumban.