Eredményesen szerepelt a magyar csapat a hétvégén lengyelországban megrendezett Európa Kupán
Hétvégén a lengyelországban megrendezett Sumo Európa Kupán, nagyon erős mezőnyben 100 kg-ban Molnár Tamás arany érmes lett, 85 kg-ban Szilágyi Erik bronzérmet szerzett, míg ugyanebben a súlyban Buzás Patrik V. helyen végzett. + 115 kg-ban Kerstner Róbert V. helyen végzett, míg Pap Arnold szintén +115 kg-ban VII. lett.
GRATULÁLUNK !!!!
Kerstner Róbert győzött a szumó Beach SportsFestivalon
Kerstner Róbert nyerte a Beach SportsFestival pénzdíjas nyílt szumóversenyét Budapesten. A rendhagyó esemény döntőjében Kerstner Délceg Józsefet győzte le. Harmadikként Molnár Tamás és Végh Richárd végzett.
Ancsin László, a Magyar Szumó Szövetség elnöke elmondta, rendhagyó környezetben jó hangulatú versenyt láthattak az érdeklődők a Lupa Beach-en.
– Mozgalmas időszak előtt állnak a válogatott szumósaink. Idén utánpótlás Európa-bajnokságot rendezünk, az év csúcsversenye pedig a világbajnokság lesz. A vb-nek egyébként Oszaka ad otthont – mondta Ancsin László.
forrás: http://www.misportunk.com
2019. június 21. – I. Sumo Beach Kupa
Eredményesen lezajlott az I. Sumo Beach Kupa a Lupa Beachen megrendezett Beach Sports Festival-on.
I. helyezett | Kerster Róbert | |
II. helyezett | Délceg József | |
III. helyezett | Molnár Tamás | |
Végh Richárd |
Gratulálunk a nyerteseknek!
Sumo World Championships 2019.
2019. október 12-13. Japán, Osaka
MEGHÍVÓ I. SUMO BEACH KUPÁRA
Idén első alkalommal kerül megrendezésre I. Beach Sports Festival – Nyári Sportbajnokságok Hete rendezvény, mely otthont ad az I. Sumo Beach Kupa versenynek.
Időpont: 2019. június 21.
Helyszín: Lupa-tó Strand, 2011 Budakalász, Tó u. 1.
Az első strand sumo versenyen férfi open kategóriában várjuk versenyzők jelentkezését!
Az egyéni küzdelmek után csapatbajnokság lesz, melyen a csapatok körmérkőzésen fognak megküzdeni egymással. 3 fős csapatok lesznek (csere lehetőség nincs). Csapatösszeállítás a verseny helyszínén, a verseny napján történik -nem klubonként!
Egyéni verseny pénzdíjas!
- helyezett díja: érem + 150 ezer forint
- helyezett: érem + 100 ezer forint
- helyezett: érem + 50 ezer forint
Csapatoknál nincs pénzdíj, érem díjazás van!
Az esemény honlapján még több információt találtok a programról: www.beachsportsfestival.hu
Előnevezéseket kérjük 2019. június 4-ig elküldeni az info@sumo.hu címre, vagy telefonon jelezni Bánkúti Rékánál – Tel.: 06 70/389 7393.
Végleges nevezési határidő: 2019. június 14.
2019. május 18. Szigetszentmiklós – U14, U18 Sumo Országos Bajnokság; gyermek, U12 felkészülési verseny; U16, U21, felnőtt válogatóverseny
EREDMÉNYEK
Gyermek fiú és leány:
-25 kg (1) 1 Gazsi Nóra Érdi SP SC
-30 kg (6) 1 Jakab Roland Érdi SP SC
2 Nagy Zoltán Sziget SC
3 Jakab Erik Dunaharaszti MTK
Kállai Patrik NIKÉ SE
5 Maszló Martin Pestszentimrei BSE
Balogh Iván NIKÉ SE
-40 kg (1) 1 Bajler Márk Érdi SP SC
-45 kg (1) 1 Gáspár Bence Centrum SE
+45 kg (2) 1 Bennárik Roland Pestszentimrei BSE
2 Borók Bálint Szolnoki MÁV SE
U12 fiú -35 kg (3) 1 BETÁK BARTAL DNC
2 Simon Domokos Centrum SE
3 Nagy Zoltán Sziget SC
U12 fiú -40 kg (1) 1 Bajler Márk Érdi SP SC
U12 fiú -45 kg (3) 1 Gáspár Bence Centrum SE
2 Jakab Martin Dunaharaszti MTK
3 Papp Erik Kispesti Nehézatlétikai Club
U12 fiú -50 kg (1) 1 JAKAB DÁNIEL Érdi SP SC
U12 fiú -55 kg (1) 1 Szilágyi Roni Tököli Birkózó SE
U12 fiú -65 kg (1) 1 Csizmadia Bence Sziget SC
U12 fiú +65 kg (2) 1 Szabados Dominik Szolnoki MÁV SE
2 Korponai Kornél Kispesti Nehézatlétikai Club
U12 leány -30 kg (1) 1 Németh Szonja Pestszentimrei BSE
U12 leány +45 kg (4) 1 Róna Cintia Szolnoki MÁV SE
2 GAZSI Blanka Érdi SP SC
3 Csernák Dorina Szolnoki MÁV SE
3 Varga Lili Tököli Birkózó SE
U14 Országos Bajnokság:
U14 fiú -35 kg (1) 1 BETÁK BARTAL DNC
U14 fiú -40 kg (3) 1 Bodor András Kertvárosi BSC
2 Márkus Roland Centrum SE
3 Kalmár Szabolcs Szolnoki MÁV SE
U14 fiú -45 kg (3) 1 Németh Botond Pestszentimrei BSE
2 Forrai Nátán NIKÉ SE
3 Kiss Balázs Sziget SC
U14 fiú -50 kg (3) 1 JAKAB DÁNIEL Érdi SP SC
2 Kalmár Máté Szolnoki MÁV SE
3 Nagy László Pestszentimrei BSE
U14 fiú -55 kg (4) 1 Jámbor Kristóf Centrum SE
2 Szilágyi Kirill Tököli Birkózó SE
3 Farkas Levente Sziget SC
3 Gazsi Máté Érdi SP SC
U14 fiú -65 kg (3) 1 Mayer Viktor Kertvárosi BSC
2 Balogh András Érdi SP SC
3 Kiss Ádám Kispesti Nehézatlétikai Club
U14 fiú -70 kg (3) 1 Kurcz Valentín Pestszentimrei BSE
2 HERMANN NORBERT Érdi SP SC
3 Virlics Marcell Érdi SP SC
U14 fiú +70 kg (6) 1 Zsivnovszky Péter Sziget SC
2 Merczel Erik Dunaharaszti MTK
3 Gyuricza Marcell Tököli Birkózó SE
Repcsák András Dunaharaszti MTK
5 Korponai Kornél Kispesti Nehézatlétikai Club
Sárkány Zalán Kispesti Nehézatlétikai Club
U14 leány -45 kg (1) 1 Baljer Kitti Érdi SP SC
U14 leány -50 kg (1) 1 KASZÁS ELZA Érdi SP SC
U14 leány -55 kg (1) 1 KASZÁS LILLA Érdi SP SC
U14 leány -65 kg (1) 1 Tari Krisztina Tököli Birkózó SE
U14 leány +65 kg (2) 1 Róna Cintia Szolnoki MÁV SE
2 Csernák Dorina Szolnoki MÁV SE
U16 Férfi -55 kg (1) 1 Mráz Zoltán Sziget SC
U16 Férfi -65kg (5) 1 Márai Kende Sziget SC
2 Nagy Gergő Donát Centrum SE
3 Kurcz Valentín Pestszentimrei BSE
3 Kovács Dávid Érdi SP SC
5 Kiss Ádám Kispesti Nehézatlétikai Club
U16 Férfi -75 kg (5) 1 Zsivnovszky Péter Sziget SC
2 Lévai Alex Kertvárosi BSC
3 Andorkó Levente Centrum SE
3 Csóka Zsombor Tököli Birkózó SE
5 HERMANN NORBERT Érdi SP SC
U16 Férfi -85 kg (4) 1 Gyuricza Marcell Tököli Birkózó SE
2 Berregi Balázs Kispesti Nehézatlétikai Club
3 Merczel Erik Dunaharaszti MTK
3 Koncz Bence Sziget SC
U16 Férfi +95 kg (2) 1 HUSZÁK ATTILA Pestszentimrei BSE
2 Fenyvesi Sándor Kispesti Nehézatlétikai Club
U16 Női -50 kg (2) 1 KASZÁS ELZA Érdi SP SC
2 Baljer Kitti Érdi SP SC
U16 Női -55 kg (2) 1 Baljer Roxána Érdi SP SC
2 KASZÁS LILLA Érdi SP SC
U16 Női -60 kg (1) 1 Tari Krisztina Tököli Birkózó SE
U16 Női +65 kg (2) 1 Berregi Bernadett Kispesti Nehézatlétikai Club
2 Ferencz Petra Kertvárosi BSC
U18 Országos Bajnokság:
U18 Férfi -60 kg (2) 1 Buzsi Ádám Pestszentimrei BSE
2 Mráz Zoltán Sziget SC
U18 Férfi -70 kg (2) 1 Gyurits Ákos Kertvárosi BSC
2 Márai Kende Sziget SC
U18 Férfi -80 kg (5) 1 Szilágyi Erik Kispesti Nehézatlétikai Club
2 Horváth Ádám NIKÉ SE
3 DÉLCEG EDVÁRD Érdi SP SC
3 Zsivnovszky Péter Sziget SC
5 Berregi Balázs Kispesti Nehézatlétikai Club
U18 Férfi -100 kg (3) 1 VÉGH ARTÚR Érdi SP SC
2 VARGA DÁNIEL Érdi SP SC
3 Pintér Zoltán Kőbánya SC
U18 Férfi +100 kg (1) 1 HUSZÁK ATTILA Pestszentimrei BSE
U18 Női -60 kg (3) 1 Baljer Roxána Érdi SP SC
2 Márai Csenge Sziget SC
3 Béres Adrienn NIKÉ SE
U18 Női -70 kg (1) 1 Rekedt Nagy Réka Pestszentimrei BSE
U18 Női +70 kg (3) 1 Berregi Bernadett Kispesti Nehézatlétikai Club
2 Rusz Dalma Sziget SC
3 Ferencz Petra Kertvárosi BSC
U21 Férfi -70 kg (1) 1 BERTA MIKE Érdi SP SC
U21 Férfi -85 kg (2) 1 BUZÁS PATRIK Érdi SP SC
2 Mihovka Péter NIKÉ SE
U21 Férfi -92 kg (1) 1 VÉGH RICHÁRD Érdi SP SC
U21 Férfi -100 kg (2) 1 MOLNÁR TAMÁS Érdi SP SC
2 Gazdag Gergely Pestszentimrei BSE
U21 Női -65 kg (2) 1 Rekedt Nagy Réka Pestszentimrei BSE
2 Márai Csenge Sziget SC
U21 Női -75 kg (2) 1 Farkas Dalma Sziget SC
2 Rusz Dalma Sziget SC
U21 Női +80 kg (1) 1 Berregi Bernadett Kispesti Nehézatlétikai Club
Felnőtt Férfi -85 kg (2) 1 DÉLCEG JÓZSEF Érdi SP SC
2 Mivovka Péter NIKÉ SE
Felnőtt Férfi -100 kg (1) 1 MOLNÁR TAMÁS Érdi SP SC
Felnőtt Férfi -115 kg (1) 1 Keszthelyi Attila Kispesti Nehézatlétikai Club
Felnőtt Férfi +115 kg (5) 1 KALMÁR ISTVÁN Szolnoki MÁV SE
2 Papp Arnold Kertvárosi BSC
3 Kerstner Róbert Veresi Küzdősport SE
3 Nemes Dávid Kispesti Nehézatlétikai Club
5 NEDBALEK FERENC Szolnoki MÁV SE
Felnőtt Férfi open (7) 1 Papp Arnold Kertvárosi BSC
2 Kerstner Róbert Veresi Küzdősport SE
3 Szilágyi Erik Kispesti Nehézatlétikai Club
KALMÁR ISTVÁN Szolnoki MÁV SE
5 Nemes Dávid Kispesti Nehézatlétikai
7 Keszthelyi Attila Kispesti Nehézatlétikai Club
– NEDBALEK FERENC Szolnoki MÁV SE
Felnőtt Női -55 kg (1) 1 LEMÁK DIÁNA Érdi SP SC
Felnőtt Női -65 kg (1) 1 Forgó Fruzsina Bárdosi Küzdősport Akadémia
Felnőtt Női -73 kg (1) 1 Farkas Dalma Sziget SC
Felnőtt Női -80 kg (1) 1 Forgó Rebeka Bárdosi Küzdősport Akadémia
Szumó Európa-bajnokság – Három bronzéremmel bővült az éremkollekció
Újabb érmeket szereztek a magyar szumósok az Európa-bajnokságon. Az U21-es sikerek után U23-ban Szilágyi Erik és Molnár Tamás, valamint a férfi csapat is dobogóra állt Tallinban.
Szilágyi a 92 kilogrammosok között, Molnár pedig a 100 kilós mezőnyben szerzett bronzérmet. Ezt követően a Molnár Tamás, Délceg József, Végh Richárd, Szilágyi Erik alkotta férfi válogatott a harmadik helyen zárt.
A magyar küldöttség – az összes korosztályt tekintve – eddig egy ezüstöt és öt bronzérmet gyűjtött az észtországi szumó Európa-bajnokságon.
(sportbanyaszat.reblog.hu)
Megkezdődött a szumó Eb
Érmekkel kezdték a magyar szumósok az Európa-bajnokságot. A Tallinban zajló kontinensbajnokságon az U21-es korosztályban egy ezüstéremmel és két bronzzal nyitottak a magyarok.
Molnár Tamás a 100 kilogrammosok között második lett, míg Berta Mike harmadikként zárt a 70 kilogrammos kategóriában. A férfi csapat is dobogóra állt: a Végh Richárd, Szilágyi Erik, Molnár Tamás és Tamás Patrik alkotta kvartett bronzérmet szerzett.
Ancsin László, a Magyar Szumó Szövetség elnöke elmondta ezen az Eb-n már érződik a 2021-es Világjátékok előszele. „Mindegyik nemzet erős válogatottal érkezett Észtországba, hiszen mindenhol már a 2021-es játékokat szem előtt tartva készülnek fel az egyes világversenyekre.” – mondta a sportvezető.
További pontszerző helyezések az U21-es korosztályból:
60 kg – Rekedt-Nagy Réka 5. helyezés
85 kg – Végh Richárd 5.
70 kg – Buzás Patrik 5.
(sportagvalaszto.hu)
Kerstner Róbert szumósként a Világjátékokra készül
Több százan vettek részt március 31-én, vasárnap Dorogon, a városi sportcsarnokban a szumózók országos korosztályos bajnokságának küzdelemsorozatán. A felnőtt férfik között fel kellett figyelni aVeresi Küzdősport SE színeiben indult Kerstner Róbertre, aki a +115 kilósok kategóriájában megismételte tavalyi bajnoki sikerét. A jochapress.hu hosszan beszélgetett a duplázó bajnokkal.
„Kerstner Róbert szumósként a Világjátékokra készül” bővebben